Katusetööd
Tallinnas

Katusetööd on meetmekogum hoonete ja rajatiste katuste paigaldamiseks ja remontimiseks. Katusetööde teostamine on keeruline ja vaevarikas protsess. Katuse oskamatu paigalduse või remondi korral ei hoia maja oma seintes soojust. Lisaks võivad tekkida lekked, mis põhjustavad konstruktsiooni hermeetilisuse kadumise ja lõpuks hoone eri elementide mehaanilise hävimise.

20141003_133522

Katusetööde põhietapid

 Kõik katusetööd aitavad kaasa katuse vastupidavusele ja tugevusele, mistõttu ei tohi ühtegi etappi tähelepanuta jätta; tuleb jälgida nende järjestust ja korraldada nende teostus äärmiselt vastutustundlikult.

Ettevalmistustööd 

Ettevalmistustööde käigus on oluline koostada läbimõeldud katuseprojekt, siis on katusetööde kalkulatsioon üksikasjalik ja põhjendatud. Pidage meeles, et katus ei tähenda ainult katet. Lisaks sellele sisaldab kalkulatsioon kandekonstruktsioonide osiseid, äravoolusüsteemi komponente, soojustusmaterjali ja aurutõket. Ärge unustage ka transpordikulusid ja tegelikke katusetöid. Kõik materjalid tuleb õigesti valida ja õigeaegselt ehitusplatsile vedada. Seejärel võib asuda paigaldama.

+372 5810 9956

info@creativeehitus.ee

Kandekonstruktsiooni paigaldus 

Igasugune katus vajab töökindlat karkassi, millele paigaldatakse kate. Kandekonstruktsiooni paigaldamisel on oluline tagada selle tugevus ja vastupidavus välismõjudele. 

Äravoolusüsteemi paigaldus 

Katusetööde kavandamisel ei tohi tähelepanuta jätta äravoolusüsteemi paigaldust, sest selle puudumine vähendab oluliselt katuse kasutusiga. Nüüdisaegsed äravoolusüsteemid sobituvad edukalt igasuguse projektiga ja võivad muutuda hoone välisilmet kaunistavaks lisaelemendiks.

Aurutõke ja soojustus 

Kuna füüsikaseaduste kohaselt tõuseb soe õhk üles ja külm õhk pürgib allapoole, peab katus kaitsma maja võimalikult palju soojuslekete ja külma sissetungimise eest. Selleks tuleb konstruktsioonis ette näha soojustusmaterjalid. Aurutõke võimaldab hoida majas vajalikke niiskustingimusi, millest oleneb nii siseviimistluse kui ka lõpuks kandekonstruktsioonide kasutusiga. 

Katusekatte paigaldus 

Põnev etapp, mis visuaalselt lähendab teid maja ehituse lõpuleviimisele. 

Katusekatte tüüpe on mitmesuguseid, nende valik määratakse projekteerimisetapis konstruktsiooni eripärade ja disaini alusel. Katusekatte eesmärk on kaitsta hoonet välimõjude eest.

Katuse Renoveerimine

Olenemata sellest, kui hästi on katus tehtud, kui vastupidavaid ja töökindlaid materjale on kasutatud, nõuab see varem või hiljem renoveerimist.

Katuse renoveerimine pole mitte ainult töömahukas, vaid ka keeruline protsess, mis nõuab põhjalikke ehitusalaseid teadmisi ja ei talu ebaprofessionaalsust ja lohakat suhtumist.

Katuse renoveerimine on üldjuhul vajalik järgmistel juhtudel:

  • katuse tugeva amortiseerumise korral;
  • kui välisjõudude (loodusnähtused, tulekahju, tugev ja kestev korrosioon) tagajärjel tekivad rängad kahjustused.
  • On veel üks põhjus, miks võib olla vajalik katuse kiireloomuline rekonstrueerimine. Need on konstruktsiooni vead, mis tehti konstruktsiooni esmasel paigaldamisel. Kui neid ei kõrvaldata õigeaegselt, võivad tagajärjed olla vägagi armetud.

Katusetööde Hinnakiri

Katusetööde hind oleneb katuse geomeetrilistest parameetritest, kasutatavast tehnoloogiast ja materjalidest. 

Kas soovite saada katusetöödele hinnapakkumist?

Helistage meile telefonil +372 5810 9956 või kirjutage e-posti aadressile info@creativeehitus.ee

Kortermaja Katuse Renoveerimine

Kortermaja katuse renoveerimine puudutab varem või hiljem iga elanikku, kes sellises majas elab. Katusega seotud probleemid puudutavad eriti teravalt neid, kelle korterid asuvad ülemistel korrustel. Remondi ajendiks on enamasti lekkiv või tuult läbilaskev katus. Põhjus võib olla madala kvaliteediga katusematerjalid või katuse kulumine, mis on seotud konstruktsiooni enda vanusega. Teisel juhul on eriti aktuaalne kortermaja katuse renoveerimise küsimus.

Close Menu